O nas

Codzienna radość dla każdego!

Moglibyśmy powiedzieć, że nasza historia sięga 1985 roku, kiedy powstał pierwszy z trzech zakładów rzemieślniczych, które w późniejszym czasie połączyły swoje siły. To oczywiście prawda, ale nie cała… Jesteśmy firmą rodzinną i cały czas pozostajemy wierni tradycji, a jednocześnie otwarci na nowoczesne technologie i aktualne trendy. Szacunek dla ludzi sprawia, że mimo bycia dużą firmą, lokalnym liderem, dokładamy wszelkich starań, by być jak najlepszym pracodawcą – to pracownicy stanowią prawdziwą wartość firmy. Ich pasja do tego, co robią i zaangażowanie to jedna z wielu tajemnic smaku naszych produktów.

Tu pieczemy z radością i wyjątkową starannością.

dla siebie, dla naszych rodzin i dla Ciebie.

Naszą inspiracją jest rzemiosło. Pieczemy z pasją, na zakwasie, który pielęgnujemy od lat, a zamiłowanie do chleba przechodzi u nas z pokolenia na pokolenie. Wierzymy, że ta jakość, którą oferujemy klientom zaprocentuje długą i ciepłą relacją. Chleb jest elementem codzienności, a codzienność to nasz chleb powszedni. Chcemy, aby codzienność naszych klientów była radosna i pyszna! Wiemy, że dając ciastu czas na wyrastanie, dajemy pieczywu jakość i smak, który następnego dnia będzie równie doskonały. Rozwijając warsztat piekarniczy, wprowadziliśmy w naszej piekarni wyjątkową metodę bazującą na wolnym wyrastaniu ciasta w niskiej temperaturze. Dzięki niej możemy zawsze wypiekać pieczywo na miejscu – w naszych punktach, co przekłada się na unikalny smak, aromat, świeżość i chrupkość wypieków Piekusia.

piekarnia pracownicy 1
piekarnia wypieki
restauracja pracownicy
piekarnia pracownicy 2
usmiechnieta kobieta 2
usmiechnieta kobieta

grupa piekuś
społeczna odpowiedzialność naszego biznesu

Grupa Piekuś od wielu lat szczególną uwagę przykłada do działań związanych ze Społeczną Odpowiedzialnością Biznesu, działając zgodnie z założeniami normy ISO 26 000.

srodowisko
rece

PARTNERSKICH

Wspieramy lokalne organizacje oraz lokalne wydarzenia, m.in. takie jak INOWROCŁAWSKI BIEG PIASTOWSKI.

dzialania charytatywne

CHARYTATYWNYCH

Regularnie wspieramy akcje charytatywne z regionu, jak przykładowo pomoc dla inowrocławskiego Stowarzyszenia im. Św. Brata Alberta, szkół specjalnych, festynów rodzinnych czy domów opieki.

dzialania ekologiczne

EKOLOGICZNYCH

Podejmujemy działania minimalizujące negatywny wpływ na środowisko, m. in. poprzez wprowadzanie papierowych opakowań w naszych sklepach firmowych oraz inwestycje proekologiczne na terenie naszego zakładu produkcyjnego. Równie istotne są dla nas działania wewnątrz firmy, promujące odpowiedzialną postawę promującą dobre nawyki w codziennej pracy – od oszczędzania energii elektrycznej, wody, świadomego zużywania papieru, po zbiórkę baterii, segregację śmieci. Mocno promujemy wśród naszych pracowników zasadę 3R (reduce, reuse, recycle), czyli: unikania kupowania zbędnych rzeczy, używania powtórnie, odpowiedniej utylizacji. Zachęcamy także do jazdy rowerem do pracy, tworząc na terenie zakładu odpowiednie miejsca postojowe.

dzialania ekologiczne 2

EKOLOGICZNYCH

W naszych punktach również promujemy ideę "less waste" i właśnie z tego powodu nawiązaliśmy współpracę z firmą Foodsi. Założeniem tej współpracy jest ratowanie jedzenia przed jego marnowaniem. Wszyscy, którzy pobiorą aplikację Foodsi na swój telefon, mogę odbierać w wyznaczonych punktach Piekuś "paczki niespodzianki" z produktami, których nie udało się sprzedać danego dnia, lecz wciąż są pełnowartościowe.

W 2023 WSPARLIŚMY

217

AKCJI CHARYTATYWNYCH
I INICJATYW LOKALNYCH

W 2024 wsparliśmy JUŻ

78

AKCJI CHARYTATYWNYCH
I INICJATYW LOKALNYCH

wspolpraca ze szkolami branzowymi

WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁAMI BRANŻOWYMI

Obejmujemy patronatem klasy w szkołach branżowych. umożliwiając uczniom tych klas praktyczną naukę zawodu. Dla najzdolniejszych uczniów zawsze przewidujemy stypendia oraz i gratyfikacje. Działając we współpracy ze szkołami branżowymi pragniemy, idąc z duchem czasu, tworzyć uczniom nowoczesne perspektywy kształcenia. Współpracujemy z takimi szkołami jak: Akademia Szkolnictwa "AS" w Inowrocławiu, Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu czy Zespół Szkół Niepublicznych w Piechcinie.

dbanie o pracownikow

DBANIE O PRACOWNIKÓW

Regularnie prowadzimy działania mające na celu najwyższe dobro i bezpieczeństwo naszych pracowników. Za tym hasłem stoją przede wszystkim:
- zapewnienie możliwości rozwoju i szkoleń
- zapewnienie bezpiecznych narzędzi pracy
- budowanie mechanizmów dającym pracownikom pewność równego traktowania i niedopuszczania do jakichkolwiek form wykluczenia. Jesteśmy firmą rodzinną i głęboko wierzymy w to, że to właśnie pracownicy stanowią jej największą wartość.